Фонтан «Память» в парке «Победа» на Дарнице фонтаны

Фонтан «Память» находится на небольшой площади при входе в парк «Победа». Парк расположен недалеко от станции метро «Дарница» в Днепровском районе Киева. Он основан через 20 лет после окончания войны в 1965 году.
Фонтан посвящен победе в Великой Отечественной войне 1941-45 гг. Он сооружен в виде длинной мраморной стены. Вдоль стены установлены плиты, на которых отображены основные вехи войны. Между ними по мраморной стене в небольшой бассейн стекает вода. На первой плите-колонне указана дата начала Великой Отечественной войны – «22 червня 1941», на последней – дата победы «9 травня 1945». На остальных семи плитах указана важная информация в цифрах – о количестве погибших в войне граждан СССР и сколько из них украинцев, о длительности обороны городов-героев, о числе уничтоженных советских городов и предприятий и др.

«22 червня 1941 року – віроломний напад фашистських загарбників на Радянський Союз. Початок Великої Вітчизняної війни. 1418 днів і ночей тривала Велика Вітчизняна війна, 1225 днів і ночей Україна перебувала у вирі війни».

«З початку війни у діючу армію мобілізовано 29,5 млн. громадян Радянського Союзу, з них 7 млн. – громадян з України. Особливо запеклі бої точилися на українській землі. Оборона міст-героїв тривала: Києва – 71 день, Одеси – 73, Севастополя – 250. Незважаючи на героїчний опір, наприкінці липня 1942 року вся Україна опинилася під нацистською окупацією».

«Окупація принесла незліченні страждання і втрати народам Радянського Союзу. В Україні від рук окупантів загинуло 5,5 млн.чоловік. На примусові роботи до III рейху було відправлено 4 млн. чоловік, з них – 2,4 млн. чоловік з України. В СРСР знищено всього 1700 міст і 79 тисяч сіл, 32 тис. промислових підприємств, з них 714 міст і 28 тисяч сіл, 16 тисяч промислових підприємств в Україні. В русі опору на окупованій території України брали участь майже 500 тис. чоловік».

«З початку війни на Схід евакуйовано 1523 промислових підприємств та 10,5 млн. чоловік, 550 промислових підприемств та 4 млн. чоловік з України. Було виготовлено 103 тис. танків, 112 тис. літаків, 834 тис. гармат та мінометів та багато інших видів озброєння, що в 1,5-2 рази більше, ніж у Німеччині. Це мало вирішальне значення для корінного перелому в ході війни».

«Визволення України тривало з 18 грудня 1942 року до 28 жовтня 1944 року. Цьому сприяло переможне завершення Сталінградської битви та боїв на Курській дузі. 9 травня 1945 року – день Перемоги. Закінчення Великої Вітчизнної війни».
«За мужність та героїзм, виявлені у боротьбі з ворогом, 11500 воїнів стали Героями Радянського Союзу, з них – 2069 українців. В боях за візволення України Героями стали майже 4000 воїнів 40 різних національностей Союзу».

«В роки війни загинуло 28 млн. громадян Радянського Союзу, серед них – понад 8 млн. громадян України різних національностей. Пам’ять про страждання і героїзм народу у Великій Вітчизняній війні назавжди залишаться в серцях майбутніх поколінь».

Рядом с фонтаном «Память» находятся две скульптурные композиции также посвященные победе в Великой Отечественной войне. Это – памятник матери, провожающей сына на фронт и композиция «Люди Победы».


 

Название: Фонтан «Память»
Адрес: Киев, парк «Победа», ул.Генерала Жмаченко

 

Фонтан «Память» на карте Киева

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.